Chovatelská stanice

Proč to dělám?

Za všechno vlastně může Fiona. Vyrůstala jsem u psů a zažila život se spoustou různých plemen, ale až když mi do života přišla ONA, splnila roli pro mě dokonalého psa. Svou perfektní povahou, vzhledem a zdravím mě přesvědčila, že odteď mé srdce patří výmarům. Chovnou stanici jsem založila právě proto, abych její skvělé geny mohla předat dál a jednou kdo ví, si také nechat jejího potomka doma.

Proč Easy Company?

Kdo zná historii nebo viděl seriál Stevena Spielberga Bratrstvo neohrožených (Band of Brothers) ví, že Easy Company byla elitní rota statečných výsadkářů během II.sv.války. Bratrstvo neohrožených, kteří vždy stáli při sobě, s upřimným nasazením věřili jeden druhému a nikdy nenechali bližního svého ve štichu. Easy Company také v překladu znamená společnost bez komplikací, jednoduchá, pohodová. A taková chci být nejen já jako chovatelka, ale hlavně chci aby takové byly naše odchovy. Budu vždy vybírat psa, ktey bude stejně jako Fiona nejen zdravý a exteriérově nádherný, ale jehož povaha bude nekonfliktní ale sebevědomá, odvážná ale přizpůsobivá, povaha parťáka, kterého můžete vytáhnout nejen na pole a do lesa, ale I na cvičák, kolo, běžky, do města, k moři i na samotu do hor. Toto chci dát všem svým odchovům do vínku a věřím, že štěňata z Chovatelské stanice Easy Company přesně taková budou, protože to budou mít v krvi.

Upřimně věřím, že naše štěňata budou vhodná pro:
Mysliveckou kynologii
Sportovní kynologii
Výstavy
Závody
Soutěže
Agility
Canicross
Bikejorking
Skijorking
Triatlon
Stopování/vyhledávání
Terapeutický pes
K dětem
K ostatním zvířatům

a vlastně k tomu, k čemu budete chtít vy. Nemyslím si však, že budou schopni naplnit roli užitkového zvířete, přivázaní na řetězu u boudy s jedinou rolí hlídat pozemek majitele, stejně jako si neumím představit, že by skvěle plnili roli čistě gaučového psa. Hledáte-li však výmara takového o jakém jste četli ve standardu plemene tak věřím, že jste na správné adrese.